Na walizkach – wyjazdowy Maj

Na walizkach – wyjazdowy Maj

Na walizkach – wyjazdowy Maj

Myśląc o wyjazdowym maju, który prawie za mną, przypomniała mi się piosenka Krzysztofa Krawczyka – Chciałem być. 

przemierzyłem cały świat od Las Vegas po Krym
zgrałem tysiąc talii kart, które lubią dym
skasowałem kilka bryk, nie żałuję dziś
nie żałuję dziś

Nie żebym był fanem Krzysia i nie skasowałem kilku bryk, ale był to czas, którego z pewnością nie żałuje! Masa kilometrów, nowo poznani ludzie, świetna atmosfera, duża dawka wiedzy i nowego spojrzenia na pewne sprawy.

Zaczęło się od Poznania (9 maja) i akcji „Jak zostać dawcą. Podaj dalej” – niby zwykłe wydarzenie, ale historie dawców oraz osób po przeszczepie zawsze są dla mnie niezwykle interesujące. Szkoda tylko, że frekwencja nie była nieco wyższa.

Olsztyn (14 maja) to krótki przystanek i tym razem Czwartkowe Spotkania Social Media. Oprócz mnie posłuchać można było o Grubym Benku Pizza oraz przemyśle porno w social mediach. Oba wykłady były ciekawe, jednakże wygrało #discopolo, które Benek tworzy między innymi dla Dawca.pl ;) Paula – dzięki za wspólna podróż, Mariusz – dzięki za zaproszenie!  ;)

Kolejny etap wypraw – tydzień na walizce.  Na pierwszy ogień idzie Wrocław i Wrocławskie Dni Zdrowia Publicznego, gdzie wygłosiłem prezentacje na temat wykorzystania Social Mediów w Ochronie Zdrowia.

Na konferencji  dowiedziałem się, że można wydać 12 mln zł (dokładnie 12 456 160 zł) na kampanię społeczną skierowaną  głównie do ludzi młodych, która nie korzysta z żadnego kanału social media – nawet Facebook’a! Dlaczego? O tym dowiecie się w kolejnym wpisie. Powiem tylko, że ze zdziwienia trochę mnie zatkało.

Następny kierunek to Białystok, z krótkim przystankiem w Warszawie. Tam spotkałem się z FOX TV (nic tutaj nie zdradzę – ale będzie się działo!), a potem herbata z Asią Przybylską gdzie online zamienił się w offline ;) Rozmowa o snapchacie i nowych technologach z Aśką to przyjemność – dzięki za kilka rad! :D

Po południu szybkie spotkanie z siostrą, a potem z Kamilem Mirowskim (organizatorem #czwrt w Białym) popędziłem do Białegostoku. Tam spotkanie z rodziną nie widzianą przez lata, a potem Socialowy Czwartek ;) Tutaj opowiedziałem o tym jak wykorzystuję kanały social media w kampanii dawca.pl – mam nadzieję, że nie przynudziłem uczestników;) I znowu internetowe znajomości przeszły w offline: poznałem Karola z koszulkowa, ekipę Dr Tusz, Monikę z Radia Białystok i kilka innych osób ;) Tutaj chcę serdecznie podziękować Kamilowi i Karolowi za zaproszenie i opiekę ;)

Podsumowując:

  • Poznałem sporo pozytywnych ludzi
  • Odwiedziłem: Poznań, Olsztyn, Wrocław, Warszawa, Białystok
  • Spędziłem kilka dobrych godzin w PKP

Ale, nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa w maju, ponieważ we wtorek jadę do stolicy na konferencję Sektor 3.0, a w czwartek będę prelegentem na konferencji „Telemedycyna i e-zdrowie. Kierunki rozwoju systemu ochrony zdrowia” organizowanej przez NFZ.

Zatem trzymajcie za mnie kciuki!

Fot: Luc Chives z www.facebook.com/FotoSlad