Jak stworzyć nakładkę na zdjęcie profilowe na Facebooku?

Jak stworzyć nakładkę na zdjęcie profilowe na Facebooku?

Jak stworzyć nakładkę na zdjęcie profilowe na Facebooku?

Facebook dał możliwość przygotowywania nakładek na zdjęcia profilowe. Czy jest to przydatna funkcja? Jak je przygotować i wdrożyć? Postaram się w tym wpisie odpowiedzieć na te pytania.

Oto krótkie FAQ

Platforma Marka Zuckerberga daje nowe możliwości nie tylko dla NGO’sów ale również osób pywatnych i marek. Otóż pojawiła się możliwość przygotowania nakładek na zdjęcia profilowe.

Czy one są potrzebne i przydatne? Wg mojej opini – jak najbardziej! To możliwość kolejnej promocji i zaprzęgnięcia swojej społeczności do promowania idei, wydarzenia czy zwyczajnie organizacji. Pierwsze co przygotowałem to nakładka na wydarzenie związane z obchodami Światowego Dnia Krwiodawstwa (kliknij i zobacz jak ją przygotowałem).

Jednakze do meritum! Jak przygotować nakładkę na profilowe zdjęcie w kilku punktach

  1. Przygotowanie nakładki w formacie PNG.
  2. Wejście do panelu zarządzania nakładkami (kliknij tutaj)
  3. Dodanie nakładki oraz uzupełnienie informacji.
  4. Czekać na zaakceptowanie przez FB (u mnie trwało to ok 24h)
  5. Po akceptacji poinformować fanów o tym, że mogą skorzystać z nakładki wchodząc tutaj (https://www.facebook.com/profilepicframes) ;)

Przy współpracy z grafikiem powstał projekt nakładki, który wygląda następująco:

Po nałożeniu na zdjęcie prezentuje się tak (wersja pionowa i pozioma):

Po ok godzinie z nakładki skorzystało już ponad 90 osób. Efektywność tego będę mierzył na bieżąco, ale zarządzać swoimi nakładkami możecie tutaj.

  • Jarek Filipczak

    Warto, zrobić sobie również ładne zdjęcie, aby mieć na co nałożyć tą nakładkę… Chcąc zrobić idealne selfie, dobrze jest zaopatrzyć się w kij do selfie (selfiestick). Niestety, kij kijowi nie równy, dlatego dobrze wiedzieć, który z kijków cieszy się dobrą opinią, a który wręcz przeciwnie. Szukając kija do selfie, warto zapoznać się z napisanym przez Morele poradnikiem: https://www.morele.net/wiadomosc/kij-do-selfie-jaki-wybrac-selfie-stick-ktory-najlepszy/1630/